Kajaaninrossit 21.9.2014 TULOKSET:

DCM/DCV Koirajuoksu, harrastussarja
1. Tiiperi Marika lk saksanseisoja Rocky 6.06
2. Viitahalme Marko lk saksanseisoja Rova 6.31
3. Karppinen Emmi x-rotuinen Siri 7.07
4. Viitahalme Maria lk saksanseisoja Jope 7.21.
5. Mäkinen Eemeli hovawart Usva 7.24
6. Petjala Arto lk italianajokoira Omar di Pontenizza 8.04
7. Sironen Kaisu kk italianajokoira Vigoroso Fernando 8.16
8. Kilponen Niina belgianpaimenkoira malinois Kutinan Patteri 8.36
9. Räty Jenna dobermanni Monwelt's Kraft Una Merkel 8.49
10. Gundert Marianne x-rotuinen Wilma 8.50
11. Salminen Mira kk hollanninpaimenkoira Meenvaller Charmeur Ster 9.12
12. Launonen Saara cockerspanieli Pinja 9.36
13. Puurunen Anni saksanpaimenkoira Vorgeher Gaia 11.23

DB, koirapyöräily, harrastussarja
1. Väisänen Timo parsonrusselinterrieri Repoketun Metka 6.40

DS 1, yhden koiran kärryajo, harrastussarja
1. Pirinen Harri saksanpaimenkoira Forest Lady 5.35
2. Ailinpieti Anu sk collie Nuuskakairan Karneoli 5.41
3. Mäkinen Tero hovawart Alma 6.37
4. Lehto Kaisa bretoni Kieppikurun Arnold 6.42.
5. Saapunki Reima alaskanmalamuutti Sigga 7.22
6. Saapunki Katja alaskanmalamuutti Rafi 8.20
7. Salonen Anja hovawart Uskihoff's Conzo 9.24

DS 2, kahdenkoiran kärryajo, kilpasarja 
1. Jurvelin Vesa-Pekka lk saksanseisojat Speedy & Akiina's Ådi 6.57
2. Saapunki Reima alaskanmalamuutit Hauenkuonon Fámolas Fievru & Nuurvikin Magic Seita of Totem 13.26
3. Jousjärvi Kaisu siperianhusky Hunni & x-rotuinen Utah 14.00

DS 1, yhdenkoiran kärryajo, kilpasarja
1. Lappalainen Samuli lk saksanseisoja Muikku 9.11
2. Lehto Kaisa lk saksanseisoja Akiina's Aabo 9.35

DCM/DCV, koirajuoksu, kilpasarja
1. Tiiperi Marika lk saksanseisoja Pispanmäen Timi 12.21
2. Huotari Armi saksanpaimenkoira Willenskraft Werro 14.42
3. Tikkanen Jani saksanpaimenkoira Visitor Goldfinger 15.35

Tulokset DBM/DBW, koirapyöräily, kilpasarja
1. Mansikkasalo-Jurvelin Kati lk saksanseisoja Julussas FRH Remu 6.53
2. Viitahalme Marko lk saksanseisoja Spot 7.23
3. Viitahalme Maria lk saksanseisoja Levi 7.25
4. Konttaniemi Niina lk saksanseisoja Bergjordet's HJA Camo 8.09.
5. Ruotsalainen Sirpa dobermanni Bäbie's Garden Proud To Be Loud 12.16