Koiran nimi Rotu Ohjaaja Yhdistys
sija Naiset naru C 5km


aika
1 DUBION OPPFINNAR-JOCKE belgianpaimenkoira, malinois Kaisa Lylynperä Tampereen vetokoiraseura ry 10:54
2 TINGELBERGIN JUMPING WILDFIRE bordercollie Emilia Soudunsaari Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 11:32
3 MANOUMAN SEYMOUR SKINNER belgianpaimenkoira, malinois Satu Similä Tampereen vetokoiraseura ry 11:42
4 MANOUMAN CLANCY WIGGUM belgianpaimenkoira, malinois Raisa Viitanen Tampereen vetokoiraseura ry 12:49
5 SUCIKAN GRETCHEN beaucenpaimenkoira Suvi Kakko Oulun palveluskoirayhdistys ry 12:51
6 IT IS ABITCH hollanninpaimenkoira, lyhytk. Krista Berg Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 13:03
7 CARPATHIAN FOREST ICE COOL bordercollie Terhi Puttonen Suomen Bordercolliet ja Australiankelpiet ry 13:21
8 TÄMÄ ON EUROOPPA belgianpaimenkoira, malinois Riikka Iivanainen Suonenjoen palvelus- ja seurakoiraharrastajat ry 13:40
9 KLOPOTES BERTTA saksanpaimenkoira Elina Manninen Tampereen vetokoiraseura ry 14:02
10 SIRI itäsiperianlaika Emmi Karppinen Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 14:07
11 ALFAMALE ASSA belgianpaimenkoira, malinois Anniina Soramäki-Miettunen Oulun palveluskoirayhdistys ry 14:20
12 WILLENSKRAFT WERRO saksanpaimenkoira Armi Huotari Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 14:29
13 LIESKAKINTUN RYTMIHÄIRIÖ picardienpaimenkoira Jonna Autio Tampereen vetokoiraseura ry 14:35
14 OFF LINE'S PRODOSE belgianpaimenkoira, tervueren Marja Rissanen Tampereen vetokoiraseura ry 14:47
15 SANJEET A'LANALA BELITA CORINNA australianpaimenkoira Tiina Löfman Oulun palveluskoirayhdistys ry 15:29
16 WOOLLANDIAN UKKO bordercollie Sabina Lähteenmäki Tampereen vetokoiraseura ry 15:46
17 LENTÄVÄN LUPPAKORVAN EKA VEKARA kooikerhondje Henna Lappi Kymen vetokoiraseura ry 15:57
18 DEVILISH GAMBLING MAN irlanninterrieri Kirsi Hänninen ??? 16:25
19 LINK DEL CAMINO DURO saksanpaimenkoira Sirpa Ruotsalainen Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 17:00
20 TUNTURIKETUN JORUNN VORPERLA islanninlammaskoira Sanna Rasimus Imatran palveluskoirayhdistys ry 19:33







Naiset 45 naru C 5km



1 BEANARUOKTU NIKAN siperianhusky Eeva Äijälä SPL-Etelä-Oulu ry 13:04
2 MECBERGER MYRSKY belgianpaimenkoira, malinois Virpi Arminen Tampereen vetokoiraseura ry 13:23
3 PARENDO VINCES CLARICE STARLING belgianpaimenkoira, malinois Sari Tiihonen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 13:37
4 BLAZE COBRA belgianpaimenkoira, malinois Liia Rikkinen ?? 13:44
5 BLACK CARAMBAS REAL ROCKSTAR beaucenpaimenkoira Anna-Leena Korkiakoski ?? 14:01







Tytöt/Pojat 14-18 naru B 5km



1 BÄBIE'S GARDEN PROUD TO BE LOUD dobermanni Vera Ignatius Uudenmaan vetokoiraurheilijat ry 14:39
2 STONEMAN'S BIANCONE saksanpaimenkoira Mira Kanniainen SPL-Oulu ry 15:04
3 SATURAIN QUICK MONEY suursnautseri, musta Harri Halonen Sport Riesen Klub ry 15:46







Naiset 45 naru B 5km



1 SATURAIN NIKO LENTÄJÄN POIKA suursnautseri, musta Satu Halonen Sport Riesen Klub ry 13:25
2 SATURAIN PERFECT PATRIOT suursnautseri, musta Niina Vainio Sport Riesen Klub ry 14:36
3 DINAFIX'S EGO'S PRIDE suursnautseri, musta Susanna Nyman Hämeenlinnan etsintäkoirat ry 15:21







Naiset 55 naru B 5km



1 KORENNON RONALDO suursnautseri, musta Marja-Liisa Ryynänen Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 17.49
2 MUSTANAAMION EASY-JET belgianpaimenkoira, tervueren Päivi Torkell Kemin seura- ja palveluskoirayhdistys ry 20.05
3 USKIHOFF'S CONZO hovawart Anja Salonen Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 23.00







Naiset naru B 8km



1 KUOHUN BARRACUDA dobermanni Linda Siekkinen Keski-Suomen palveluskoirayhdistys 19.11
2 ILONASI TAIKAVOIMA dobermanni Johanna Marjamäki Suomen Dobermanniyhdistys ry 20.32
3 DIAMANDIN AJAXX dobermanni Riina Kankaanperä Keski-Suomen palveluskoirayhdistys 20.46
4 FAMKE V. EYSINGASTATE dobermanni Katri Loukusa Oulun palveluskoirayhdistys ry 20.59
5 BLACK CARAMBAS THUNDER beaucenpaimenkoira Netta Keret Oulun palveluskoirayhdistys ry 21.23
6 GIGABIT JAGGED DIAMOND suursnautseri, musta Hanna Hovila Hämeenlinnan kennelkerho ry 21.29
7 EVINETIN E'VISTA dobermanni Eija Sääskilähti Oulun palveluskoirayhdistys ry 23.03
8 EKHÖJDENS Ö’SHARMA suursnautseri, musta Maria Kurttio Kemin seura- ja palveluskoirayhdistys ry 23.54
9 GITEAS IMPRESSIONE suursnautseri, musta Tuire Mikkonen-Kalpio Sport Riesen Klub ry 27.58
POISSA THEA TONY dobermanni Anne Tuomisto Suomen Dobermanniyhdistys ry
POISSA EVINETIN EVILDA dobermanni Satu Laitinen Suomen Dobermanniyhdistys ry







Naiset pulkka B 8km



1 GITEAS FAZILE suursnautseri, musta Birgitta Harju Sport Riesen Klub ry 32.02







Naiset pulkka A 10km



1 MIO lyhytkarvainen saksanseisoja Marika Tiiperi Rovaniemen palveluskoirakerho ry 26.44
2 AKIINA'S JUHANY lyhytkarvainen saksanseisoja Eila Juntikka Kemin Seura- ja Palveluskoirayhdistys ry 27.18
3 NORTIN DON lyhytkarvainen saksanseisoja Hanna Kaipiainen Kymen vetokoiraseura ry 29.16
4 AKIINA'S AABO lyhytkarvainen saksanseisoja Kaisa Lehto Kemin Seura- ja Palveluskoirayhdistys ry 29.24
POISSA SPEEDY lyhytkarvainen saksanseisoja Kati Mansikkasalo-Jurvelin Rovaniemen palveluskoirakerho ry







Naiset naru A 10km



1 ROVA lyhytkarvainen saksanseisoja Maria Viitahalme Kymen vetokoiraseura ry 22.06
2 KULOVALKEAN AROTUNDRA lyhytkarvainen saksanseisoja Saara Loukkola Oulun palveluskoirayhdistys ry 22.37
3 STEELE lyhytkarvainen saksanseisoja Kirsi Immonen Kymen vetokoiraseura ry 24.19
4 KATAJAKANKAAN NUUSKA-MUIKKUNEN lyhytkarvainen saksanseisoja Päivi Räikkönen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 24.26
5 KATAJAKANKAAN PATRIOT lyhytkarvainen saksanseisoja Aino Koskinen Keski-Suomen palveluskoirayhdistys 25.41
6 UFFE lyhytkarvainen saksanseisoja Johanna Pykäläinen Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 25.52
7 KULOVALKEAN AALLOTAR lyhytkarvainen saksanseisoja Ann-Mari Skutnabb Oulun palveluskoirayhdistys ry 26.34
8 RIKUROVAN CAMO karkeakarvainen saksanseisoja Tuula Ruotsalainen-Piippo Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 29.49







Miehet naru B 10km



1 LINTUKARIN LASSEVIREN labradorinnoutaja Tuukka Turkka Kymen vetokoiraseura ry 24.14
2 PIRAT VOM WARRINGHOF dobermanni Harri Hatunen Oulun palveluskoirayhdistys ry 24.22
3 DIAMANDIN D'ESPERANZA dobermanni Markku Haliseva Rovaniemen Palveluskoirakerho ry 25.16
4 BÄBIE'S GARDEN WORKING LIKE A BITCH dobermanni Tuomas Notko Kemin Seura- ja Palveluskoirayhdistys ry 28.44
5 NON BARKING CARA SIORAI dobermanni Kimmo Pylkäs Oulun palveluskoirayhdistys ry 31.59







Miehet naru C 8km



1 TINGELBERGIN JUMPING MR BROWNIE bordercollie Johan Carlson Oulun palveluskoirayhdistys ry 25.28







Miehet 45 naru B 5km



1 SATURAIN POLAR EXPRESS suursnautseri, musta Aigar Arras Sport Riesen Klub ry 14.03
2 EVINETIN EREMENCO dobermanni Harri Laurila Keski-Suomen palveluskoirayhdistys 14.33
3 VALKOHAMPAAN KATUJYRÄ belgianpaimenkoira, laekenois Matti Viljamaa Pirkanmaan käyttökoirayhdistys ry 15.36







Miehet 55 naru C 5km



1 RUUTIPUSSI ILPO belgianpaimenkoira, malinois Taisto Leppälä Tampereen vetokoiraseura ry 12.45
2 BACTEROIDES LEWIS saksanpaimenkoira Reijo Härkönen Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 12.59
3 HAYAKLAUSE IROKESE hovawart Jorma Tuominen Tampereen vetokoiraseura ry 14.47
POISSA MUSTANAAMION GOD-FATHER belgianpaimenkoira, tervueren Olavi Kananen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry







Miehet 45 naru C 5km



1 TÄMÄ ON EEVERTTI belgianpaimenkoira, malinois Juha Korri Kymen vetokoiraseura ry 13.08
2 MUSKETEER'S DARIUS saksanpaimenkoira Pertti Kettunen Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 13.17
3 VISITOR FORESTLADY saksanpaimenkoira Harri Pirinen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 13.32
4 ALHOVAARAN GENERAL saksanpaimenkoira Jouni Mäkisalo Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 13.34
5 JOSEFINE BLUE DU SERMENT DES BRUMES beaucenpaimenkoira Petri Morko Oulun palveluskoirayhdistys ry 13.35
6 TULIKUUMA VAARA belgianpaimenkoira, malinois Tomi Kuisma Hyvinkään käyttökoirat ry 13.37
7 WILLAHOF'S RIVER DANCE hovawart Tero Mäkinen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 13.44
POISSA PYSÄKIN DAIKA SANA belgianpaimenkoira, malinois Jari Kaukonen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry







Miehet naru A 10km



1 JULUSSAS LMZ BATMAN lyhytkarvainen saksanseisoja Vesa-Pekka Jurvelin Rovaniemen palveluskoirakerho ry 22.04
2 SPOT lyhytkarvainen saksanseisoja Marko Viitahalme Kymen vetokoiraseura ry 22.39
3 ROSSI lyhytkarvainen saksanseisoja Petri Kiiski Kymen vetokoiraseura ry 22.54
4 CHARLOTTA-SH lyhytkarvainen saksanseisoja Kai Immonen Kymen vetokoiraseura ry 23.57
5 MERCEDES lyhytkarvainen saksanseisoja Teemu Lojamo Kymen vetokoiraseura ry 24.29
6 VINTERLANDETS KÅRE lyhytkarvainen saksanseisoja Olli Kolari Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 24.33
7 VINTERLANDETS KVICK lyhytkarvainen saksanseisoja Lauri Hakkarainen Joensuun seudun palveluskoirayhdistys ry 24.37
8 STEVE lyhytkarvainen saksanseisoja Wille Mustonen Siilinjärven-Maaningan pelastuskoirat ry 24.59
9 KAIRANRYÖSTÄJÄN AHAVA lyhytkarvainen saksanseisoja Jarno Räsänen Rovaniemen palveluskoirakerho ry 31.00







Miehet 45 naru A 5km



1 CIRI CIRIN AMI lyhytkarvainen saksanseisoja Jouko Torkell Kemin Seura- ja Palveluskoirayhdistys ry 10.50
2 AKIINA'S CIMEONI lyhytkarvainen saksanseisoja Kari Aaltonen Keski-Suomen palveluskoirayhdistys 11.20
3 JULUSSAS LMZ REX lyhytkarvainen saksanseisoja Marko Punavaara Kymen vetokoiraseura ry 11.50
4 KOLKINKOSKEN DT NAGANO lyhytkarvainen saksanseisoja Hannu Luukinen Kemin Seura- ja Palveluskoirayhdistys ry 11.56
5 AKIINA'S ÅKE lyhytkarvainen saksanseisoja Esa Rankinen Kainuun Palveluskoirayhdistys ry 12.58