VIESTI 13.03.2016



A miehet

SM 1 Kymen vetokoiraseura ry 1-joukkue 34.11

Teemu Lojamo / LKSSU Mercedes 11.22

Marko Punavaara / LKSSU Julussas LMZ Rex 11.56

Marko Viitahalme / LKSSU Rova 10.51



SM 2 Siilinjärven- Maaningan pelastuskoirat ry 34.58

Olli Kolari / LKSSU Vinterlandets Kåre 11.31

Päivi Räikkönen / LKKSU Katajakankaan Nuuska-Muikkunen 11.49

Wille Mustonen / LKSSU Steve 11.37



SM 3 Oulun Palveluskoirayhdistys ry 37.06

Veli-Pekka Pyörälä / LKSSU Metsosuon Irko 12.41

Ann-Mari Skuttnab / LKSSN Kulovalkean Aallotar 13.10

Saara Loukkola /LKSSU Kulovalkean Arotundra 11.14



4. Kymen vetokoiraseura ry 2-joukkue 37.42

Hanna Kaipiainen / LKSSU Nortin Don 11.59

Henna Lappi / LKSSU Vinterlandets Knut 12.16

Mari Alajääski / LKSSU Levi 13.25



B MIEHET

SM 1 Suomen Dobermanniyhdistys ry 37.26

Katri Loukusa / DN Afra European K9 Training Base 13.32

Markku Haliseva / DN Diamandin D´esperanza 11.58

Harri Hatunen / DU Pirat v. Warringhof 11.54



SM 2 Sport Riesen Klub ry 45.54

Susanna Nyman / SSU Dinafix´s Ego´s Pride 15.40

Birgitta Harju / SSU Giteas Impressione 14.48

Arras Aigar / SSU Saturain Polar Express 15.25




Kemin seura- ja palveluskoirayhdistys ry Hylätty

Sirpa Ruotsalainen / DN Däsy´s Nonparelli

Tuomas Notko / DN Bäbie´s garden Working like a bitch

Vera Ignatius / Bäbie´s garden Proud to be loud



B NAISET

SM 1 Keski-Suomen Palveluskoirayhdistys ry 39.45

Riina Kankaanperä / DN Evinetin E´Vista 13.09

Eija Sääskilahti / DN Evinetin Ellanzaiss 14.24

Linda Siekkinen / DU Kuohun Barracuda 12.10



SM 2 Suomen Dobermanniyhdistys ry 41.30

Heidi Liimatainen / DN Dream Bay´s Amok 14.02

Anne Tuomisto / DU Bäbie´s Garden Whos the Boss 14.27

Johanna Marjamäki / DU Ilonasi Taikavoima 13.00



SM 3 Sport Riesen Klub ry 42.21

Niina Vainio / SSU Saturain Perfekt Patriot 15.00

Tuire Mikkonen-Kalpio / SSN Giteas Fazile 14.09

Satu Halonen / SSU Saturain Niko Lentäjän Poika 13.10



C MIEHET

SM1 Siilinjärven- Maaningan pelastuskoirat ry 40.15

Emilia Soudunsaari / BCN Tingelbergin Jumping Wildfire 11.40

Tero Mäkinen / HWN Willahof´s River Dance 13.32

Harri Pirinen / SPN Visitor Forestlady 15.01



SM 2 Tampereen vetokoiraseura ry 40.17

Taisto Leppälä / BPMU Ruutipussi Ilpo 13.03

Miko Rinne / BPMU Dubion Oppfinnar- Jocke 12.07

Jorma Tuominen / HWU Hayaklause Irokese 15.06



SM 3 Kymen vetokoiraseura ry 43.10

Tuukka Turkka / LBN Lintukarin Lasseviren 11.36

Petri Kiiski / KHU Lentävän Luppakorvan Eka Vekara 18.56

Juha Korri / BPMU Tämä on Eevertti 12.37



4. Joensuun Seudun Palveluskoirayhdistys ry 44.41

Jouni Mäkisalo / SPU Alhovaaran General 13.08

Pertti Kettunen / SPU Musketeer´s Darius 13.45

Reijo Härkönen / BCU Punasukan Pixeli 17.46



5. Oulun Palveluskoirayhdistys ry 45.18

Johan Carlson / BCU Tingelbergin Jumping Mr Brownie 15.14

Tiina Löfman / APKN Sanjeet A´lanala Belita Corinna 15.18

Anniina Soramäki-Miettunen / BPMN Alfamale Assa 14.45






C NAISET

SM 1 Tampereen vetokoiraseura ry 2-joukkue 39.39

Raisa Viitanen / BPMU Manouman Clancy Wiggum 12.57

Virpi Arminen / BPMN Mecberger Myrsky 14.33

Satu Similä / BPMU Manouman Seymour Skinner 12.07



SM 2 Joensuun Seudun Palveluskoirayhdistys ry 41.14

Johanna Pykäläinen / LBU Chilihunters Mad Dust Devil 12.21

Raila Elomäki / SPN Stoneman´s Biancone 16.08

Krista Berg / HPLN It Is Abitch 12.44



SM 3 Suomen Beauceron ry 41.15

Anna-Leena Korkiakoski / BEN Black Carambas Real Rockstar 13.58

Netta Keret / BEN Black Carambas Thunder 14.21

Suvi Kakko / BEN Sucikan Gretchen 12.54



4. Tampereen vetokoiraseura ry 1-joukkue 45.16

Jonna Autio / PPU Lieskakintun Rytmihäiriö 15.22

Marja Rissanen / BPTN Off line´s Prodose 15.33

Elina Manninen / SPN Klopotes Bertta 14.19