TULOKSET MATCH SHOW:

Best in Show:
BIS-1 : Pädi, australianpaimenkoira om.Sanna Nousiainen
BIS-2 : Maura, kääpiösnautseri om. Sanni Oikarinen
BIS-3 : Terho, karkeakarvainen italianajokoira om. Kaisu Sironen
BIS-4 : Urho, kääpiösnautseri om. Inga Keränen
BIS-5: Julle, welsh corgi om. Helena Junkkari
BIS-6 : Mauri, bernhardinkoira om. Heidi Kyllönen

Pennut, punaisen nauhan saaneet:
1. Maura, kääpiösnautseri om. Sanni Oikarinen
2. Wanda, tanskandoggi om. Heli Karjalainen
3. Pepe, shapendoes om. Sanna Polvinen
4. Sessi, borderterrieri om. Kati Valtanen
- Thuder, siperianhusky om. Mira Hämäläinen
- Devil, siperianhusky om. Mira Hämäläinen
- Irra, mopsi om. Sari Leinonen
- Tarmo, keeshond om. Sanna Kemppainen
- Yoda, mittelspitz om. Saija Sutinen

Pennut, sinisen nauhan saaneet:
1. Mauri, bernhardinkoira om. Heidi Kyllönen
2. Dixi, kiinanharjakoira om. Mira Piirainen
3. Uula, pumi om. Miia Setälä
4. Arttu, shipperke om. Petra Karjalainen
- Uuno, kääpiösnautseri om. Marjut Räsänen
- Netta, labradorinnoutaja om. Mari Kemppainen
- Pinja, welsh corgi om. Krista Junkkari
- Milka, espanjanvesikoira om. Riikka Seppälä

Pienet koirat, punaisen nauhan saaneet:
1. Urho, kääpiösnautseri om. Inga Keränen
2. Rici, kääpiövillakoira om. Päivi Kyllönen
3. Nuppu, ranskanbulldoggi om. Miia Rissanen
4. Aladin, phalene om. Heli Helenius
- Elsa, ranskanbulldoggi om. Juuli Huttunen
- Minttu, welsh corgi om. Suvi Heikkinen
- Unna, kääpiömäyräkoira om. Eveliina Piirainen

Pienet koirat, sinisen nauhan saaneet:
1. Julle, welsh corgi om. Helena Junkkari
2. Riemu, mittelspitz om. Janica Raudasoja
3. Uzu, meksikon karvaton koira om. Merja Lääveri-Kentta
4. Nelli, x-rotuinen om. Piia Huotari
- Armas, welsh corgi om. Suvi Heikkinen
- Petrus, mopsi om. Reijo Kentta
- Aatu, kääpiösnautseri om. Päivi Krökki

Isot koirat, punaisen nauhan saaneet:
1. Terho, karkeakarvainen italianajokoira om. Kaisu Sironen
2. Riina, keskikokoinen snautseri om. Riikka Lappalainen
3. Papu, karkeakarvainen italianajokoira om. Kaisu Sironen
4. Sandra, kultainennoutaja om. Tia Keränen
- Nia, australianpaimenkoira om. Janette Lindgren
- Nita, amerikanstaffordshirenterrieri om. Jenni Heikkinen
- Veikko, belgianpaimenkoira laekenois om. Hanna-Riitta Heikkinen

Isot koirat, sinisen nauhan saaneet:
1. Pädi, australianpaimenkoira om. Sanna Nousiainen
2. Aawa, australianpaimenkoira om. Miia-Sofia Lukkari
3. Hippu, suomenajokoira om. Anni Kemppainen
4. Dana, kultainennoutaja om. Jonna Sirviö
- Petja, suomenlapinkoira om. Onna Heikkinen
- Devi, itäsiperianlaika om. Jasmin Kortelainen
- Sunna, suomenlapinkoira om. Päivi Vimpari

Lapsi & lelu, jaettu 1. sija:
Nelli, Pieta Rissanen 6 v.
Pallo, Christian Olaleye 4v.

Lapsi & koira:
1. Amina, Venla Polvinen 7v.
2. Nelli, Neela Heikkinen 9v.
3. Pinja, Sofia Huusko 3v.

Junior handler:
1. Hippu, Anni Kemppainen 13v.
2. Sunna, Henna Vimpari 14v.